Náš příběh

Kunc Vinum

Naše malé vinařství se nachází v Hustopečích na jižní Moravě, ve městě, které je známé svou hlubokou vinařskou historií.

Sklep, ve kterém se rodí naše nádherná vína, pochází ze 70. let a vystavěl ho můj otec, který byl stejně jako já profesí veterinární lékař s velkým vinařským srdcem.

Svůj vztah k vinici a vínu jsem získával již od mala, kdy jsem rodičům pomáhal. V patnácti letech jsem dostal příležitost vyrobit si své první víno a tím dostal můj vztah k vinařství hmatatelný důkaz. V následujících letech se můj vztah změnil v celoživotní velkou vášeň.

První zkušenosti jsem získal od tatínka, který bohužel brzy zemřel, a tak se ke mně další informace dostávaly od přátel a známých. Zásadní vliv na mě však měly cesty za vinaři do vinařských regionů Francie, Německa, Rakouska, Itálie, Švýcarska, které pravidelně absolvuji. Nemalou měrou mě také ovlivnil kamarád a velký vinař Mirek Hrabal. V roce 2006 jsem úspěšně složil degustátorské zkoušky SZPI. Již několik let se podílím na spoluorganizaci mezinárodní výstavy vín, Světového duelu vín v Hustopečích.

Vinařství provozujeme společně s manželkou, která se stará o veškerý chod firmy a neobešli bychom se ani bez pomoci ostatních členů rodiny. Veškerou práci na vinici provádíme ručně, kromě orby, kterou zastáváme s pomocí koňské síly.

Obhospodařované vinice, na kterých pracujeme, máme od našich rodičů a byly vysazené v letech 1970 a 1974. Víno získané z těchto starých keřů v sobě nese specifický nezaměnitelný charakter a hloubku chuti. Dalo by se říci, že tvoří jakousi páteř naší produkce. Za to jsme našim rodičům nesmírně vděční.

Zbylou část naší produkce nakupujeme z vybraných vinařských tratí. Zastavte se u nás, rádi se s vámi o naše vína podělíme.

Jiří Kunc | Kunc Vinum

Naše vína

Zaměřujeme se na výrobu tradičních odrůd bílých a červených vín, která pocházejí z vlastních 50 let starých vinic.

Jedná se o odrůdy Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Svatovavřinecké.

Ochutnat u nás můžete i jiné odrůdy, jako jsou Pálava, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay. Z červených vín jsou to Cabernet Sauvignon, Frankovka, André či Rulandské modré.

Tato vína vyrábíme z hroznů vybraných tratí Mikulovské a Velkopavlovické oblasti.

Vína je možné zakoupit kdykoliv po telefonické domluvě přímo v našem vinařství.

Aktuální nabídku vín vám rádi zašleme. Napište nám.

Naše vína | Kunc Vinum

Nabízíme

V nově zrekonstruovaném sklepě vám nabízíme příjemné posezení s kapacitou přibližně 16 osob. V letních měsících je kapacita navýšena o příjemné venkovní posezení na naší terase.

Vybrat si můžete některou z nabízených degustací nebo se jen tak stavit na skleničku.

 

Posezení | Kunc Vinum
Degustace | Kunc Vinum

Rádi vás u nás přivítáme, ať už se stavíte jen na skleničku nebo se rozhodnete u nás strávit zážitkový večer, oslavu, firemní akci či jen tak se potkat s kamarády.

Ať si vyberete jakoukoliv z nabízených degustací, vždy se vám bude osobně věnovat přímo jeden z majitelů vinařství.

Vybrat si můžete:

  • Základní degustaci, kde ochutnáte 8 vzorků lahvových vín, k tomu vám nabídneme chléb či sýr a délka degustace je 1 – 1,5 hodiny. Cena 400,- / os.
  • Rozšířenou degustaci, kde ochutnáte 10 vzorků lahvových vín, k jídlu vám připravíme obložené mísy, sýry, škvarkovou pomazánku, játrovou paštiku, pečivo. Délka degustace je 3 – 3,5 hodiny. Cena 650,-/os.
  • Degustační menu, kde ochutnáte minimálně 12 vzorků lahvových vín i vín přímo ze sudů, k tomu vám připravíme studené mísy, pomazánky, pečivo, teplé jídlo dle výběru. V ceně je i neomezená celovečerní konzumace vybraných lahvových vín. Max. délka pobytu je 6 hodin. Cena bude upřesněna po doladění celého menu.
Snoubení | Kunc Vinum

K dobrému vínu patří dobré jídlo, a proto pro vás rádi po domluvě připravíme speciální gastronomické párování. Těšit se můžete na naše výborné paštiky, pomazánky, lokální sýry, kváskový chléb atd.

Rádi vám zajistíme i teplá jídla, která skvěle ladí s našimi víny.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Galerie

Ze sklepa i z vinohradu.

Napište nám nebo zavolejte

 
Mapa
GPS: 48.9348706N, 16.7389667E

Naše vinařství najdete na adrese:
Vinařská 162/37, 693 01 Hustopeče

vinarstvi@kuncvinum.cz

606 160 945

Najdete nás také na Facebooku.

Fakturační adresa:
Bc. Šárka Kuncová
Herbenova 1408/36, 693 01 Hustopeče
IČ: 06089941